Nu het voorjaar goed op gang is en de zomer bijna begint, is er veel gebeurd in de buurtuin van Bep en Jan.
Het huisje is aan drie kanten in de lak gezet. De achterkant is nog niet gedaan, omdat we eerst hebben gewacht op de nieuwe geiser. Die is inmiddels geïnstalleerd, dus ook dat schilderwerk kan nu worden opgepakt. Wil je daarbij helpen? Meld je dan aan via buurtuin@vtvblijdorp.nl.
Ook binnen is het huisje schoongemaakt. Dit jaar hopen we acht logés te kunnen ontvangen, steeds voor maximaal een week. De aanmelding en toeleiding lopen via Incluzio Rotterdam, voorheen WMO Radar. VTV Blijdorp bepaalt dus niet zelf wie er in het huisje komt; dat laten we over aan de professionals.
Er zijn nog een paar praktische verbeterpunten. De linnenkast moet worden vervangen. Ook zoeken we een betere bedbank, omdat de bedbank die vorig jaar is gekocht toch niet comfortabel genoeg blijkt om goed op te slapen.
De tuin zelf staat er alweer mooi bij. De dahlia-perken met de dahlia’s van Aad zijn helemaal in orde gemaakt. De kas is netjes en daar groeit al andijvie en sla. Buiten zijn de groentebedden gewied en weer gevuld met onder meer tomaten, rode bietjes, rode en witte uien, vleestomaten, cherrytomaatjes, pepers, boerenkool, prei, bonen, courgette en pompoenen.
We hopen dus op een goede oogst. Een deel daarvan gebruiken we in onze eigen kantine, voor de daghap op zaterdag. Een ander deel gaat naar goede doelen in Overschie, waar samen wordt gekookt of waar wekelijks wordt gekookt voor mensen met een kleine beurs.
Ook aan de sfeer in de tuin is gewerkt. Bij het terras aan de voorkant staan bakken met nieuwe aanplant. In de perken zijn her en der eenjarige zomerbloeiers gezet. Deze winter zijn een aantal coniferen verwijderd, omdat die de tuin nogal donker maakten. Ze zijn gehakseld en de snippers liggen nu als paadjes in de moestuin.
Aan de achterkant van de tuin is een nieuw scherm geplaatst. Daar kunnen mooie klimplanten tegenaan groeien, zodat je ook achterin de tuin weer prettig en vrij kunt zitten.
Kortom: er is veel gedaan en we kijken met elkaar uit naar een fijne zomer in de buurtuin. Als je wilt komen helpen, kijk op de site en meld je aan. Er zijn ook al twee mensen uit de buurt die af en toe komen helpen. Heel fijn!
Zaterdag 30 mei is Joke met plantjes uit de tuin aanwezig op de plantenmarkt bij de Grote Kerk in Overschie. Leuk als je even langskomt.


